Sarajevo i Velež u subotu od 18,30 sati na Koševu igraju duel osmog kola PL BiH.

Trener Veleža Goran Sablić je za klupsku TV govorio pred sutrašnji dvoboj.

Idemo jednoj ekipi koja ima izuzetno kvalitetnih pojedinaca, ekipi koja nema u posljednje vrijeme pozitivan rezultatski niz, međutim jako su kvalitetni i opasni. Znamo da neće biti lako na Koševu, ali s druge strane želimo pokazati naš najbolji fudbal. Jako smo dobro trenirali ove sedmice, imamo dobar plan i vjerujem da ćemo se vratiti pozitivni iz Sarajeva, kazao je Sablić.

Trener Rođenih je prokomentarisao i nešto lošije rezultate njegovog tima na startu sezone.

“To je taj korak koji svi željno očekujemo, ali da bi ostvarili to trebamo ostati dosljedni, ponizni i jako fokusirani. To je ono što nam je nedostajalo na otvaranju prvenstva, iako smo imali dobrih prezentacija.

Utakmica u Prijedoru je na neki način putokaz kako treba igrati u gostima, a kad je ekipa unutra, svaki pojedinac u službi ekipe, onda se imamo čemu nadati.”

Sablić ističe da nije objektivan broj bodova koji Sarajevo ima s obzirom na kvalitet.

“Nije objektivno gdje se oni nalaze i da imaju ovoliko bodova s obzirom na kvalitet koji posjeduju, ali to je isto tako i za nas. Međutim složio bih se da isto tako nema lakih protivnika u ligi, što je samo po sebi pokazatelj koliko je izjednačena liga. Bez maksimalnog angažmana teško je očekivati uspjeh ili pobjede.

Smatram da nam je pobjeda protiv Rudara dosta donijela. Respektujemo Sarajevo, ali gore ćemo izaći sa dobrim gardom sa željom da uzmemo bodova. Ne možemo računati na Dogana koji se povrijedio i Šturma zbog kartona. Svi ostali su zdravi i na dispoziciji. Ekipa je spremna dati svoj maksimum.”

Pet narednih utakmica FK Velež Mostar
20.09.2025.
18:30
FK Sarajevo
FK Velež Mostar

27.09.2025.
17:00
FK Velež Mostar
HŠK Zrinjski Mostar

04.10.2025.
17:00
FK Velež Mostar
FK Sloga Doboj

18.10.2025.
17:00
FK Borac Banja Luka
FK Velež Mostar

25.10.2025.
17:00
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg

Tabelu, raspored i statistiku pogledajte na linku ispod.
Pogledaj tabelu i rezultate
# Klub GR U B
1. FK Željezničar 13 29 16