Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci je 12. put postala prvak Europe.

Zlatni ljiljani su danas pobijedili Njemačku sa 3:0 u finalu Europskog prvenstva koje se igralo u Mađarskoj.

BiH je prvi set dobila sa 25:23.

U drugom je bila bolja sa 25:22, a u trećem sa 25:18.

Izabranici Ifeta Mahmutovića nisu izgubili nijedan set na prvenstvu.

Savladali su u grupi Njemačku, Nizozemsku, Italiju, Latviju te Srbiju.

U četvrtfinalu su pobijedili Tursku, a u polufinalu Srbiju.

Za BiH su u Mađarskoj igrali Dževad Hamzić, Stevan Crnobrnja, Asim Medić, Edin Đino, Muhamed Kapetanović, Nizam Čančar, Ismet Godinjak, Elvis Šerifović, Ermin Jusufović, Safet Alibašić, Mirzet Duran, Armin Šehić, Adnan Manko i kapiten Sabahudin Delalić.

Stručni štab osim selektora Mahmutovića činili su treneri Ejub Mehmedović i Nedžad Salkić.

Ekonom reprezentacije je Tarik Smailbegović, a pratnji bh. tima bio je i predsjednik saveza sjedeće odbojke BiH Hajrudin Zekić.

(Reprezentacija.ba)