Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci je 12. put postala prvak Europe.
Zlatni ljiljani su danas pobijedili Njemačku sa 3:0 u finalu Europskog prvenstva koje se igralo u Mađarskoj.
BiH je prvi set dobila sa 25:23.
U drugom je bila bolja sa 25:22, a u trećem sa 25:18.
Izabranici Ifeta Mahmutovića nisu izgubili nijedan set na prvenstvu.
Savladali su u grupi Njemačku, Nizozemsku, Italiju, Latviju te Srbiju.
U četvrtfinalu su pobijedili Tursku, a u polufinalu Srbiju.
Za BiH su u Mađarskoj igrali Dževad Hamzić, Stevan Crnobrnja, Asim Medić, Edin Đino, Muhamed Kapetanović, Nizam Čančar, Ismet Godinjak, Elvis Šerifović, Ermin Jusufović, Safet Alibašić, Mirzet Duran, Armin Šehić, Adnan Manko i kapiten Sabahudin Delalić.
Stručni štab osim selektora Mahmutovića činili su treneri Ejub Mehmedović i Nedžad Salkić.
Ekonom reprezentacije je Tarik Smailbegović, a pratnji bh. tima bio je i predsjednik saveza sjedeće odbojke BiH Hajrudin Zekić.
(Reprezentacija.ba)
FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino