Musa u emisiji Interview 20
Košarkaški kadetski bh. reprezentativac Džanan Musa bio je gost posljednjeg izdanja emisije “Interview 20” gdje je govorio o svojoj karijeri, planovima u budućnosti…
Prije samog snimanja emisije Interview 20 u Bihaću je uručen stan našem najtalentovanijem košarkašu od strane gradonačelnika Bihaća Emdžada Galijaševića.
“Osjećam se vrlo počašćeno zbog ispunjenog obećanja, jer kao što znamo u našoj državi je dosta neispunjenih obećanja tako da sam ja jako zahvalan što sam građanin grada Bihaća i što je na kraju ovo sve ispalo kako je ispalo i ne koliko zbog stana nego zato što je Bihać stao uz mene i svi građani su ovo podržavali, naravno da ima i negativnih komentara, ali na to se ne treba obazirati, uvijek treba izvlačiti pozitivne stvari iz toga. Ja sam jako zahvalan što sam prvenstveno građanin grada Bihaća i BiH i što sam sve uradio da zaslužim ovaj stan i preponosan sam na Bihać. I drugi momci koji su igrali sa mnom u reprezentaciji su zaslužili da se na neki način nagrade, jer nije mala stvar ginuti za BiH i svim srcem igrati i na kraju pokoriti Evropu.“
Džanan Musa je govorio o početku svoje igračke karijere koju je započeo u osmoj godini u KK Bosna XXL.
Zatim je prešao u redove Cedevite odakle namjerava zaigrati u NBA ligi.
“Mene ne plaši ništa, kad me nije plašilo da uzmem onaj šut u finalu protiv Litvanije, mislim da me ni draft ne bi plašio, tako da mislim je to jedan normalan i prirodan put kojim ja treba da idem i taj draft, sam dolazak tamo uzbuđen sam zbog toga, jer se to svakim danom sve više bliži i mislim kad dođem tamo da tek onda šou nastaje, ovo je samo zagrijavanje za tu glavnu scenu. Želim da postanem MVP lige, želim da osvojim više prstenova od Michael Jordana, tako da ja neke ciljeve postavljam koji nisu normalni za obične ljude, ja želim da postanem neko i nešto gdje ću se na kraju svoje karijere vratiti u BiH i gdje će se svi dičiti sa mnom.“
Sa kadetskom reprezentacijom BiH je prošle godine osvojio titulu prvaka Europe. Koliko mu je osobno značilo evropsko zlato koje je osvojio sa mladom reprezentacijom BiH, bila je također jedna od tema u emisiji Interview 20:
“Otvorilo je mnogo novih prilika, jer vjerovatno da nisam osvojio i da nisam pokazao ono što sam pokazao na Evropskom prvenstvu ne bih bio sad u prvom timu Cedevite, ne bih dobio ovaj stan, ne bi zvao Michael Jordan, sve je to meni imponovalo, ali opet moram naglasiti da to ne bih mogao bez svojih 11 suigrača i trenerskog osoblja i oni su zaslužni kao ja. Nama je inat proradio kad smo osvojili Olimpijske igre mladih, kada smo došli u novinama su pisali da su to nižerazredne reprezentacije, ljudi su poslali druge ekipe, što i jeste tačno, osim Španije koju smo mi u finalu dobili 11 razlike, znači i oni i mi smo bili u punom sastavu. Onda smo željeli da pokažemo da to nije slučajnost, došli smo na Evropsko prvenstvo i uradili to što smo uradili i pokazali da smo mi najbolja reprezentacija u Evropi.“
Snimak cijele emisije pogledajte i priloženom video klipu!
(Reprezentacija.ba)
FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino