Trener Kopera Slaviša Stojanović objektivno je prokomentarisao remi protiv Željezničara 1:1 večeras na Grbavici u okviru prvog kola Konf. lige.
“Možemo samo poželjeti ovakav ambijent u Sloveniji” pohvalio je Grbavicu.
“Željezničar nas nije iznenadio, ali jesmo sami sebe. Nismo bili na nivou na kojem smo bili proteklih 3-4 mjeseci. Hvala našem golmanu na svemu što je uradio večeras. Isčupali smo se!”

“U prvom poluvremenu Željezničar je bio furiozniji, u drugom smo uspjeli stabilizovati igru – ali moraćemo odigrati bolje u revanšu” smatra Stojanović.
Revanš je na rasporedu u četvrtak 17. jula od 19,30 sati na stadionu Bonfika u Koperu.
Za Željezničar su igrali:
Muftić, Troupee, Seedorf, Karamarko, Alić, Lagumdžija, Joao Erick, Cvetanoski, Šošić, Pejić i Krpić.
Priliku sa klupe su dobili Jaganjac, Boljević i Šabić.
Za Koper su igrali:
Jurhar, Mittendorfer, Čeliković, Curcio, Manseri, Longonda, Tomek, Matondo, Iličić i Jurić.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino