Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u dvorani u Vitezu ostvarila svoju treću pobjedu u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Naši rukometaši su ugostili selekciju Latvije u okviru 3. kola kvalifikacija, a oba nacionalna tima su u prva dva susreta ubilježili pobjede. U jednoj veoma neizvjesnoj utakmici, posebno u drugom poluvremenu naša selekcija je na kraju upisala pobjedu rezultatom 27:26.

Iako smo nakon prvog poluvremena vodli sa 17:11, gostujući tim je u nastavku zaigrao dosta bolje pogotovo u odbrani. Sa druge strane bh. rukometaši su napravili dosta grešaka. Na kraju smo i imali sreće jer su Latvijci sekundu prije kraja pogodili stativu.

Jedan od ključnih trenutaka bile su tri odbrane Benjamina Burića u drugom dijelu susreta. Alen Ovčina je bio odličan u svome debitantskom susretu za BiH, te postigao 6 golova. Ujedno je on bio najefikasniji u našim redovima.

Vrijedi istaći fanatastičnu podršku navijača koji su bodrili naše momke tokom cijelog susreta.

Trenutno smo prvi u grupi sa tri pobjede u tri odigrana meča. U nedjelju gostujemo kod Latvije.