Ekipa Manchester Citya, 2014. godinu je otvorila pobjedom nad Swanseom u okviru 20. kola Premiershipa.

Građani su poveli sa 0:1 golom Fernandinha u 14. minuti, ali je Bony par minuta prije kraja prvog poluvremena poravnao rezultat na 1:1. U drugom poluvremenu Manchester City je bio konkretniji u svojim pokušajima. Tako su golovima Tourea i Kolarova u  58., odnosno 66. minuti meča stigli do prednosti od dva gola razlike.

Sve što je domaća momčad Swansea uspjela napraviti do kraja jeste ublažiti poraz na 2:3, a strijelac drugog gola za domaće bio je ponovo Bony.

Naš reprezentativac Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta u ovom meču. Pružio je dobru partiju, imao nekoliko prilika za postizanje gola, no nije uspio zatresti mrežu. U prvom poluvremenu je zaradio žuti karton.

Njegov tim je aktuelni lider Premiershipa nakon 20 odigranih utakmica sa 44 osvojena boda. Ekipa Arsenala nalazi se na drugom mjestu sa bodom manje, ali i utakmicom manje.