Predsjednik Rijeke Damir Mišković gostovao je na Sport Klubu.
Mišković je prokomentarisao situaciju iz augusta 2023. godine kada je Sergej Jakirović (48) iznenada napustio Rijeku i preuzeo Dinamo.
Predsjednik Rijeke je otkrio u kakvom je odnosu trenutno sa Jakirovićem te da mu se nije svidio način na koji je otišao iz njegovog kluba.
“Vidio sam ga u Zagrebu. Ma sve te stvari prođu. Što bi ja sad trebao reći zbog navijača da nisam u kontaktu s njim? Zamjeram mu u smislu kako se to desilo. To nije promijenilo moje mišljenje o njemu kao treneru.
Ovo drugo uopće nije bitno. Sport je to, svako ide na bolje i to je meni shvatljivo, to je meni razumljivo, samo sam ja naviknut na drugačiji način da se to raskine i otiđe.
Da mi je on reko ja bi mu dao otkaz pa neka bude da sam mu ja dao otkaz. Ali dobro, gotovo je to. Jakirović je svoje dao”, kazao je Mišković.
Jakirović je nakon Rijeke i Dinama trenirao Kayseri, a u novoj sezoni će biti na klupi engleskog Hulla.
Još je radio kao trener Sesveta, Gorice, Maribora i Zrinjskog.
Sa Dinamom je osvojio duplu krunu u Hrvatskoj, a sa Zrinjskim titulu prvaka BiH.
(Reprezentacija.ba)

















FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
TSG 1899 Hoffenheim
VfB Stuttgart
RB Leipzig
Inter Milan
AC Milan
SSC Napoli
Komori
Juventus FC
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino