Strijelci za Belgiju bili su Romelu Lukaku i De Bruyne, dok je jedini gol za Švicarsku postigao Džemaili

Reprezentacija Belgije, koja se nalazi u našoj kvalifikacionoj grupi za Svjetsko prvenstvo, pobijedila je u prijateljskoj utakmici Švicarsku sa 2:1.

Prvi do vodstva stigli su Švicarci u 31. minuti, kada je Džemaili pogodio za 1:0.

Ipak, tri minute kasnije Romelu Lukaku je izjednačio rezultat na 1:1.

Švicarska je od 81. minute igrala sa igračem manje, nakon što je Seferović dobio crveni karton zbog psovanja sudiji, a dvije minute kasnije De Bruyne postiže pogodak za pobjedu Belgije od 2:1.

Za Belgiju su igrali: Courtois, Witsel, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Fellaini, De Bruyne, Dembele, Mertens, Hazard i Romelu Lukaku. Priliku u nastavku dobili su Ciman, Batshuayi, Origi, Jordan Lukaku i Benteke.