Mladi golman Eintracht Franfurta Amil Šiljević (18) ipak nije odabrao reprezentaciju Bosne i Hercegovine, saznaje Reprezentacija.ba.
Mediji u našoj državi prenijeli su informaciju da se talentovani golman odrekao nastupa za Njemačku i Srbiju, te da će nositi dres BiH.
Istina je drugačija da Šiljević i njegova porodica smatraju da je još uvijek prerano da se donose takva pitanja, s obzirom da igrači imaju pravo do 21. godine da promijene sportsko državljanstvo. Tačnije mogu to uraditi i poslije, ali ne smiju stariji od 21 godinu nastupiti za reprezentaciju za koju ne žele igrati u budućnosti.
Šiljević je sad posvećen treninzima sa prvim timom gdje je prebačen zbog svog rada i rezultata, pa će tako sa ekipom na pripreme u Ameriku.
“Rad i strpljenje su glavna stavka u trenažnom procesu” poručuju nam ljudi bliski ovom golmanu.
(Reprezentacija.ba)

FK BSK Banja Luka
FK Borac Banja Luka
FK Radnik Bijeljina
FK Sarajevo
Slovenija
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino