Ekipa Slobode nije dobila licencu za učešće u Prvoj ligi FBiH za narednu sezonu nakon što je ispala iz PL BiH.

To je odluka Prvostepene komisije za licenciranje klubova Prve lige FBiH.

U prostorijama Nogometnog saveza Federacije BiH, 22.05.2025. godine, održana je sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova Prve lige Federacije BiH.

Na  sjednici se odlučivalo o izdavanju licenci klubovima WWIN Druge lige Federacije BiH grupa Sjever, Centar, Zapad i Jug, te FK Sloboda Tuzla koji su aplicirali za učešće u takmičenju WWIN Prve lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2025/2026.

Prvostepena komisija za licenciranje NS FBiH donijela je sljedeće odluke:

Licencu za učešće u takmičenju WWIN Prve lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2025/2026 dobili su sljedeći klubovi:

NK Vitez Vitez, NK Romari Vitez, FK Rudar Kakanj i HNK Čapljina.

Licencu za učešće u takmičenju WWIN Prve lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2025/2026 nisu dobili:

FK Bosna Kalesija i NK Orahovica 74 Donja Orahovica. 

Također, Prvostepena komisija za licenciranje klubova NS FBiH je, shodno odluci Komiteta za hitnost NS FBiH, razmatrala pristiglu dokumentaciju FK Sloboda u sklopu vanredne primjene licenciranja a obzirom da klubu nije izdata licenca za takmičenje u WWIN ligi BiH. 

Prvostepena komisija za licenciranje NS FBiH je na osnovu pristigle dokumentacije donijela odluku da se FK Sloboda Tuzla odbija izdavanje licence za učešće u takmičenju WWIN Prve lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2025/2026.

U skladu sa odredbama pravilnika o licenciranju klubova NS FBiH, svi klubovi imaju pravo uložiti žalbu Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS FBiH u roku od 8 (osam) dana od dana dostavljanja odluka Prvostepene komisije za licenciranje klubova NS FBiH, saopšteno je iz NS FBiH.

Tabelu, raspored i statistiku pogledajte na linku ispod.
Pogledaj tabelu i rezultate
# Klub GR U B
1. FK Željezničar 13 29 16