Drugi tim Lensa kažnjen je sa četiri oduzeta boda zbog Nidala Čelika.

Naš reprezentativac (18) nastupio je za drugi tim Lensa a da je prekasno registrovan u klub, tačnije nakon što je njegov transfer realizovan poslije zvaničnog roka.

Konkretno, nakon zakašnjele registracije Čelik je odigrao tri utakmice.

Danas i proteklih dana o ovome pišu mnogi francuski mediji, a svi se pitaju kako je takva greška moguća u jednom velikom klubu poput Lensa.

Lens 2 se inače takmiči u “drugoj amaterskoj ligi” Francuske u grupi E. Oduzimanjem bodova sa šestog mjesta pali u zonu ispadanja.

Čelik je u februaru iz Sarajeva prešao u Lens za navodno 2.5 miliona eura, što je najveći izlazni transfe naše lige ikada.

On je za mlađe selekcije BiH odigrao 50 utakmica, a bio je i na Barbarezovom spisku prošle godine.

(Reprezentacija.ba)