Bh. kantautor Dino Merlin bio je gost Klix Studija kod voditeljice Emele Burdžović.
Merlin je otkrio da je planirao ove godine da održi koncert na stadionu Koševo, ali dozvolu nije dobio od FK Sarajevo.
“Jako sam tužan zbog toga. Moj tim je skoro godinu dana radio intenzivno na tome, svi znaju koliko meni znači Sarajevo, da sam dijete grada, da sam prve korake tu učinio, od Doma mladih, Skenderije, Zetre, Koševa. Da želim uvijek posebno i drugačije za Sarajevo.
Toliko smo bili ušli u tu priču da smo napravili jedan dogovor sa jednom od najvećih produkcijskih kuća u Europi, dakle planiram za Sarajevo najveću produkciju koja je ikada došla tu. Napravili smo dogovor sa eeropskom firmom koja je najrelevantnija za pokrivanje trave, doveli smo i te ljude. Čak su i demonstrirali na Koševu pokrivanje trave. To je jedan cijeli logistični projekat.
Dugo smo bili u tome, da na kraju jednostavno nismo dobili saglasnost od FK Sarajevo. Njihova saglasnost mi je trebala jer je valjda Općina Centar i FK Sarajevo…, ne znam sve te pojedinosti, ali oni na neki način gospodare stadionom Koševo.
Ne mogu ja reći da su oni nešto bili zločesti, nego jednostavno nisu bili dovoljno organizovani, nije bilo dovoljno razumijevanja šta to znači i šta znači taj momentum da sa ovakvim ljudima imaju neki rokovi i dogovori koji se moraju ispoštovati.
Dakle, mi nismo dobili saglasnost od FK Sarajevo. To je pravi razlog. Bila je jedna olakšavajuća okolonost. Objektivan je problem bio da tribine nisu bile statički ispravne. I to je neko vrijeme pomjerilo ovu priču, a nama je bilo važno vrijeme. Izgubili smo dragocijeno vrijeme.
Nadam se da će naredne godine biti više razumijevanja i da ću uraditi svoje peto Koševo pa makar bilo zadnje. Želja mi je da bude peto Koševo”.
Voditeljica ga je nakon toga upitala: “Poslije toga ste logično prestali navijati za Sarajevo?”
“Ne! Ja sam igrao kao pionir u Sarajevu. Mislim da imaju i taj dokument. Bili su mi treneri Boško Prodanović i Mirso Fazlagić. Tada se igralo na šljaci i samo sam jednom igrao na glavnom treneru, na travi. Ja sam bio mršav i sve sam manje dolazio na treninge. Jedan dan mi je došao Mirso Fazlagić i rekao mi da ovdje dolazim samo da se tuširam. Tada sam rekao da idem nešto pokušati sa gitarom.”
Cijeli razgovor pogledajte OVDJE.
(Reprezentacija.ba)