Danas je u prostorijama Vlade Zeničko-dobojskog kantona potpisan ugovor o finansijskoj podršci NK Čelik u iznosu od 700.000 KM za 2025. godinu.
“Ova podrška ima ogroman značaj, ne samo u finansijskom smislu, već i kao znak institucionalnog priznanja i povjerenja koje je neopdhodno da ovaj veliki klub iskoristi svoj puni potencijal u vremenu ispred nas. Godinama smo, zajedno sa navijačima i simpatizerima kluba, radili na tome da NK Čelik dobije institucionalnu podršku koju zaslužuje i to se konačno ostvarilo!” rekli su iz Čelik.
Sredstva za NK Čelik u tri rate
Ova sredstva će se isplaćivati u tri rate i prvenstveno će biti usmjerena na:
• dovršetak procesa deblokade računa
• sanaciju preostalih naslijeđenih dugovanja
• postavljanje temelja za jačanje i profesionalizaciju kluba
“Ovim putem iskazujemo veliku zahvalnost Vladi Zeničko-dobojskog kantona na ovoj važnoj saradnji, te svim akterima koji su konstantno podržavali ovu ideju i radili na njenom ostvarenju, ali najveće hvala ide vama – navijačima i simpatizerima Čelika jer bez vaše podrške, žrtve koju ste podnijeli za klub i povjerenja u naš rad, ovaj trenutak ne bi bio moguć. Vi ste najveće bogatstvo ovoga kluba!” poručili su iz Čelika.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino