Košarkaši Bosne su večeras u ispunjenoj Skenderiji u odlučujućoj utakmici finala ABA 2 lige pobijedili Iliriju sa 88:74 iz Slovenije i plasirali se u ABA ligu.
Ekipa Bosne je u finalnoj seriji slavila ukupnim rezultatom 2:1, a nakon meča uslijedilo je i veliko slavlje košarkaša i navijača sarajevskog kluba.
Bosnu su do pobjede predvodili reprezentativac BiH Haris Delalić sa 22 te Petar Kovačević sa 18 poena.
Drugi reprezentativac BiH Adin Vrabac postigao je 14 koševa Jarod West II je imao 12 poena.
Najefikasniji u gostujućem timu bio je Pađen sa 18 koševa.
Spomenimo i da će Bosna nakon 15 godina ponovo igrati regionalnu ABA ligu.
U narednoj sezoni za protivnike će imati najbolje timove iz regije poput Crvene zvezde, Partizana, Budućnosti, Olimpije i drugih.
The moment Bosna Visit Sarajevo has been waiting for! Lifting the #ABALiga2 championship trophy in a packed Skenderija! pic.twitter.com/GfjxEvoAbV
— NLB ABA League 2 (@ABA_League2) May 14, 2025
(Reprezentacija.ba)









FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino