Košarkaši Bosne su večeras u ispunjenoj Skenderiji u odlučujućoj utakmici finala ABA 2 lige pobijedili Iliriju sa 88:74 iz Slovenije i plasirali se u ABA ligu.

Ekipa Bosne je u finalnoj seriji slavila ukupnim rezultatom 2:1, a nakon meča uslijedilo je i veliko slavlje košarkaša i navijača sarajevskog kluba.

Bosnu su do pobjede predvodili reprezentativac BiH Haris Delalić sa 22 te Petar Kovačević sa 18 poena.

Drugi reprezentativac BiH Adin Vrabac postigao je 14 koševa Jarod West II je imao 12 poena.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Pađen sa 18 koševa.

Spomenimo i da će Bosna nakon 15 godina ponovo igrati regionalnu ABA ligu.

U narednoj sezoni za protivnike će imati najbolje timove iz regije poput Crvene zvezde, Partizana, Budućnosti, Olimpije i drugih.

(Reprezentacija.ba)