Vodeća četvorka Premijer lige BiH će na ljeto ponovo imati pune ruke posla kada su u pitanju dolasci i odlasci. U nastavku donosimo pregled igrača kojima ističu ugovori na ljeto u Zrinjskom, Borcu, Sarajevu i Željezničaru.
Podaci su sa portala Transfermarkt i iz Cometa. Naravno, postoji mogućnost da neko od igrača produži ugovor u međuvremenu i postoji mogućnost da neki igrači imaju automatske opcije produženja (broj odigranih utakmica, itd.)
Zrinjski:
U ekipi Zrinjskog je devet igrača kojima ističu ugovori ili posudbe. To su Toni Šunjić, Mario Tičinović, Nemanja Bilbija, Slobodan Jakovljević, Marko Marić, Petar Mamić, Antonio Ivančić, Franko Sabljić i Fran Topić.
Borac:
U redovima Borca je također nekoliko igrača kojima je ugovor do ljeta. Izdvajaju se se Đorđe Despotović i Bart Meijers, a potom Gregor Bajde, Niko Datković, Boban Nikolov, Aleksandar Subić, Nikola Pejović, Nedim Keranović, Damjan Šiškovski, Luka Misimović.
Sarajevo:
Sarajevo bi ponovo na ljeto moglo u rekonstrukciju tima. Domagoju Pavičiću, Karlu Luliću i Vasilios Gordezianiju ističu posudbe, a ugovori ističu Mirzi Mustafiću, Jelić Balti, Lovre Rogiću, Vinki Soldi, Besimu Šerbečiću, Francisu Kyeremehu.
Željezničar:
I u Želji je nekoliko prvotimaca na izlaznim vratima. Ugovor do ljeta imaju Filip Dangubić, Marin Galić, Stipo Marković, Nemanja Cavnić, Martin Mirčevski i Stefan Radinović.
# | Klub | GR | U | B |
1. | FK Željezničar | 13 | 29 | 16 |