Odigrano 28. kolo Premijer lige BiH

Danas su sa početkom od 17 sati odigrane sve utakmice 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa Sarajeva je na domaćem terenu ostvarila pobjedu nad timom Mladosti rezultatom 2:1. Mladost je povela sa 0:1 u  minuti susreta prekrasnim golom Dilavera.

U nastavku je Sarajevo dominiralo i stvorilo veliki broj šansi te su domaći sa dva gola Benka stigli do preokreta.

Zrinjski do mininalne pobjede nad Veležom

U mostarskom derbiju između Zrinjskog i Veleža razlog za slavlje imali su domaći koji su stigli do pobjede golom Nemanje Bilbije što je bio i jedini gol na utakmici.

Zrinjski je na pragu osvajanja titule prvaka Bosne i Hercegovine i pobjedom u narednom kolu protiv Mladosti bi osigurao titulu.

Golijada u Travniku

Tuzlanska Sloboda je uz dosta muke trijumfovala na gostovanju u Travniku. Sloboda je povela sa 0:1 u 22. minuti, ali su domaći poravnali na 1:1 svega dvije minute kasnije.

Sloboda je potom povela sa 1:2, ali je momčad Travnika ponovo stigla do poravnanja. Gol za pobjedu Slobode postigao je Ordagić u 82. minuti meča.

Čelik trijumfovao nad Željezničarem

Momčad Čelika je golom Salčinovića stigla do pobjede nad ekipom Željezničara rezultatom 1:0 čime je ovaj sarajevski tim udaljila od europske scene.