U Premijer ligi Bosne i Hercegovine ove sezone zaigrao je 28 igrača koji su u trenutku debija imali 18 ili manje godina.
Da se povjerenje mladim igračima isplati najbolje je dokazao FK Sarajevo koji je 18-godišnjeg Nidala Čelika prodao u Lens za čak 2,5 miliona eura.
Među igračima koji su zaigrali sa 18 ili mlađi, Nidal Čelik je sakupio najviše minuta ove sezone u Premijer ligi, Kupu BiH i europskim utakmicama.
Samo je još jedan igrač odigrao više od 1000 minuta, a to je Filip Taraba koji je ujedno i najmlađi kapiten Širokog Brijega ikada. Nema sumnje da će naš reprezentativac, koji ima i EU pasoš, biti kapital za Široki Brijeg.

Iako našim mladim igračima na ruku ne ide činjenica da je FS BiH dozvolio da igrači iz regije imaju status domaćih igrača, potez FK Sarajevo da sa 16 godina debituje talentovani Kenan Vrban pokazuje da se i u takvim okolnostima mogu stvoriti igrači. Igrači Borca poput Davida Vukovića ili Envera Kulašina pokazatelj su da igrači sa 20 ili 21 godinu mogu već biti lideri na terenu – ako ih se za to na vrijeme pripremi.
Igrači Premijer lige BiH sa najviše minuta ove sezone (koji su debitovali sa 18 ili mlađi):
Nidal Čelik (18), stoper, Sarajevo – 15 nastupa u Premijer ligi, 4 u Konf. Ligi = ukupno 1684 minute
Filip Taraba (18), desni bek, Široki Brijeg – 16 nastupa u Premijer ligi, 1 u Kup BiH, 1 gol = ukupno 1455 minute
Tarik Karić (19), golman, Velež – 11 nastupa u Premijer ligi = ukupno 990 minuta
Amar Milak (18), lijevo krilo, Velež – 14 nastupa u Premijer ligi, 1 u Kup BiH, 1 gol, 2 asistencije = ukupno 930 minuta
Dženan Šabić (19), centralni vezni, Željezničar – 12 nastupa u Premijer ligi BiH, 1 u Kup BiH, 3 asistencije = ukupno 581 minuta
Filip Matić (19), ofanzivni vezni, Široki Brijeg – 12 nastupa u Premijer ligi, 2 u Kup BiH, 2 gola, 1 asistencija = ukupno 565 minuta
Igrači koji su nastupili u PL BiH u tekućoj sezoni sa 18 ili manje godina:
Danijel Širić (Posušje, vezni red) – 16 godina (trenutak debija)
Ahmed Tiro (Sarajevo, napad) – 17 godina
Afan Fočo (Željezničar, napad) – 17 godina
Vito Medić (Široki Brijeg, vezni red) – 17 godina
Stefan Marčetić (Borac, napad) – 17 godina
Malik Kolić (Željezničar, vezni red) – 17 godina
Nedim Keranović (Borac, napad) – 18 godina
Pavle Đajić (Borac, napad) – 18 godina
Nidal Čelik (Sarajevo, odbrana) – 18 godina
Filip Taraba (Široki Brijeg, odbrana) – 18 godina
Ivan Marić (GOŠK, odbrana) – 18 godina
Amer Milak (Velež, napad) – 18 godina
Ajdin Beganović (Sloboda, vezni red) – 18 godina
Minja Tatić (Sloga Meridian, odbrana) – 18 godina
Ognjen Šešlak (Sloga Meridian, vezni red) – 18 godina
Dženan Šabić (Željezničar, vezni red) – 18 godina
Ognjen Klempić (Radnik, napad) – 18 godina
Momodu Jatta (Sarajevo, odbrana) – 18 godina
Filip Matić (Široki Brijeg, vezni red) – 18 godina
Marko Matić (Široki Brijeg, vezni red) – 18 godina
Aiman Šemdin (Željezničar, odbrana) – 18 godina
Dejan Delić (Sloga Meridian, napad) – 18 godina
Tarik Karić (GOŠK, golman) – 18 godina
Branko Ćurdo (Posušje, napad) – 18 godina
Muamer Hamzić (Sarajevo, vezni red) – 18 godina
Dženan Puce (Velež, napad) – 18 godina
# | Klub | GR | U | B |
1. | FK Željezničar | 13 | 29 | 16 |