Banjalučki Borac sinoć je savladao Olimpiju sa 1:0 u okviru prve utakmice 1/16 finala Konf. Lige. Borcu je čestitao predsjednik FS BiH, Vico Zeljković.
“Borčeva europska bajka se nastavlja. U odličnoj atmosferi na Gradskom stadionu, Borac je odigrao još jednu sjajnu utakmicu i zasluženo došao do prednosti pred revanš u Ljubljani. Ostaje žal za brojnim propuštenim prilikama, pogotovo u drugom poluvremenu, ali je ipak fudbalska pravda zadovoljena u sudijskoj nadoknadi.
Još jedna velika noć za bh. klupski fudbal i potvrda kvaliteta domaćeg takmičenja. Čestitam svima koji su dio ovog uspjeha, a pogotovo igračima i stručnom štabu, te im želim sreću u revanšu i da ostvare plasman u osminu finala”, napisao je Zeljković.
Podsjetimo, Borac je slavio pogotkom Ogrineca iz 91. minute.

















FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
RB Leipzig
Bayer 04 Leverkusen
Inter Milan
SSC Napoli
AC Milan
Juventus FC
Komori
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino