Stuttgart je danas ugostio Hannover i tom prilikom slavio sa 4:2. Naš Vedad Ibišević sjajno je pogodio za drugi gol domaćina.

Poveo je Stuttgart preko Harnika već u 13. minuti utakmice. Gosti prvo poravnavaju preko Sobiecha u 28. minuti, da bi dvije minute kasnije potpuno preokrenuo rezultat Sane koji pogađa za 1:2.

Za razliku od reprezentacije u kojoj igra na poziciji napadača uz defanzivne zadatke na poziciji desnog krila, Ibišević je klasični špic u Stuttgartu, pa mu najčešće treba samo jedan kontakt sa loptom kako bi postigao gol. Popularni "Kralj šesnaesterca" sjajno pogađa glavom u 33. minuti za 2:2 na asistenciju Harnika. Austrijanac dobro centrira sa desne strane, a Ibišević se proteže koliko je dug i glavom postiže gol za poravnanje.

Do kraja susreta Stuttgart postiže još dva gola preko Traorea i Rauscha, pa na kraju slavi sa 4:2.