Antalya je u susretu sedmog kola turske Superlige izgubila na svom terenu od Fenerbahcea sa 0:2.

Kenan Pirić (29) je branio cijelu utakmicu za Antalyju. Od Sofascore je dobio ocjenu 7.2.

Za Fener je do 79. minute igrao kapiten Zmajeva Edin Džeko (38).

Džeki je u drugom poluvremenu zbog ofsajda poništen pogodak. Edin je ocijenjen sa 6.9.

Dijamant je ove sezone zabio devet golova u svim takmičenjima. Pet puta je pogađao u ligi, a četiri gola je postigao u kvalif. za Ligu Šampiona.

Već u drugoj minuti dogodila se kontroverzna situacija. Defanzivac Antalyje Veysel Sarı je izbacio loptu sa linije, iako se na usporenom snimku činilo da je lopta cijelim obimom prešla gol liniju.

Sudija je nakon VAR provjere pokazao da nije gol, a gosti iz Istanbula su bili nezadovoljni.

Ipak, Fenerbahce je do važna tri boda stigao golom Tadića te autogolom Kelvena.

Fener je drugi na tabeli sa 16 bodova te ima tri boda manje od prve Galate.