U okviru 14. kola njemačke Bundeslige, odličan susret odigrali su Hoffenheim i Werder a konačan rezultat glasio je 4:4.

Već nakon dvadesetak minuta igre Hoffenheim je vodio 2:0 golovima našeg Sejada Salihovića.  Oba puta Salihović je majstorski pogodio sa bijele tačke u 12. i 18. minuti susreta. Werder je do kraja prvog poluvremena izjednačio rezultat na 2:2 golovima Hunta u 45. minuti iz jedanaesterca te Ellie u sudijskoj nadoknadi.

Novo vodstvo Hoffenheimu donio je Volland u 49. minuti nakon asistencije Salihovića, da bi četiri minute kasnije  Herding pogodio za 4:2. Do kraja susreta Werder je preko Petersena smanjio rezultat u 59. minuti, a bod gostima donio je Bargfrede u 91. minuti.

Sejad Salihović odigrao je svih 90 minuta u timu Hoffenheima, a ove sezone postigao je šest golova u Bundesligi.