Njemačka je večeras u okviru prvog kola grupe A EURO 2024 deklasirala Škotsku rezultatom 5:1.

Bio je to uvodni meč EURO 2024, a domaćini šampionata i su poveli u 10. minuti golom Wirtza.

Devet minuta kasnije Musiala je udvostručio prednost.

Igrala se 44. minuta kada je Porteous faulirao Gundogana, skrivio penal i zaradio crveni karton. Škoti su ostali sa igračem manje, a Havertz je bio precizan sa bijele tačke za visokih 3:0.

Rezervista Fullkrug je u 68. minuti zabio četvrti gol za Nijemce.

Fullkrug je u 76. minuti zabio još jednom zatresao mrežu, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Škotska je smanjila rezultat na 4:1 u 88. minuti kada je Rudiger postigao autogol.

Konačnih 5:1 za Njemačku postavlja Can u 93. minuti.

Njemačka: Neuer, Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstadt, Andrich, Kroos, Musiala, Gundogan, Wirtz i Havertz.

Igrali su još Groos, Sane, Fullkrug, Muller i Can.

Škotska: Gunn, Porteous, Hendry, Tierney, Ralston, McTominay, McGregor, Robertson, McGinn, Adams i Christie.

Igrali su još Hanley, McLean, Gilmour, McKenna i Shankland.

U subotu se od 15,00 sati u drugom susretu grupe A sastaju Mađarska i Švicarska.