Estonija, Grčka i Kipar odigrali prijateljske susrete

Naša fudbalska reprezentacija sutra sa početkom u 20,15 sati igra prijateljski meč protiv Luksemburga u gostima, a tri selekcije, koje će igrati u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u grupi sa bh. timom, odigrala su danas prijateljske susrete.

Estonija je na svom terenu ugostila Norvešku, a utakmica je završila nepopularnim rezultatom 0:0.

Norvežani su bili bolji protivnik u ovom duelu, ali pobjednika nije bilo.

Za Estoniju su igrali: Aksalu, Teniste, Jaager, Klavan (od 86. minute Baranov), Dick, Raudsepp (od 64. minute Anier), Mets, Dimitrijev, Kallaste (od 74. minute Puri), Vassiljev (od 90. minute Antonov) i Zenjov.

Selekcija Grčke je u Pireju pobijedila Crnu Goru rezultatom 2:1.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Tzavellas u 54. minuti pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo Grčke od 1:0.

Dvije minute kasnije Tomašević je izjednačio rezultat, da bi pobjedu Grcima donio Karelis u 63. minuti susreta.

Za Grčku su igrali: Karnezis, Manolas (od 66. minute Oikonomou), Papastathopoulos, Tzavellas, Torosidis (od 85. minute Tziolis), Mantalos (od 46. minute Karnelis), Samaris, Petsos, Stafylidis (od 85. minute Siovas), Mitroglou i Fortounis.

Ukrajina uz dosta problema savladala Kipar

Kiprani su još jednom pokazali da su neugodna reprezentacija i namučili favoziriranu Ukrajinu.

Ukrajina je u Odesi golom Stepanenka iz 41. minute došla do minimalne pobjede od 1:0 nad Kiprom.

Za Kipar su igrali: Panayi, Alexandrou, Laifis, Dosa Junior, Demetriou, Laban ( od 81. minute Kyriakou), Arymatas (od 89. minute Nikolaou), Efrem (od 58. minute Makris), Makrides, Charalambidis (od 77. minute Englezou) i Mytidis (od 70. minute Soteriou).