U 19. kolu austrijske Bundeslige Sturm je remizirao sa Rapidom, a u 60. minuti povredu je doživio Jusuf Gazibegović (23).

Jusuf Gazibegović je u 60. minuti nakon jednog duela doživio povredu skočnog zgloba, a nakon ukazivanja medicinske pomoći je napustio igru.

“Prva povratna informacija je da stvari izgledaju dobro što se tiče ligamenata i kostiju”, kazao je trener Sturma nakon meča.

Ukoliko je riječ samo o distorziji (izvrnuće) Gazibegović će odmoriti oko sedam dana.

Bolan urlik se čuo čak i na prijenosu utakmice.

Sturm i Rapid su odigrali 1:1. Domaći su poveli u šestoj minuti golom Lavaleea, a Rapid je poravnao u 41. minuti golom Langa.

Gazibegović je ove sezone sakupio 30 nastupa. Postigao je jedan gol i dodao tri asistencije.

Do utakmice reprezentacije sa Ukrajinom je nešto više od mjesec dana, te će Jusuf vjerovatno biti na raspolaganju selektoru Miloševiću.

Sturm je trenutno drugi na tabeli sa dva boda manje od Salzburga.