Real Sociedad i Salzburg su u okviru petog kola grupe D Lige Šampiona odigrali 0:0.

Naš Amar Dedić (21) je odigrao cijeli susret za Salzburg, a zanimljivo da je u toku utakmice igrao na čak tri pozicije.

Prvo poluvrijeme je proveo na prirodnoj poziciji desnog beka, da bi u nastavku igrao na mjestu lijevog stopera. Od 85. minute Amar je igrao na lijevom beku.

Dedić je od portala Sofascore dobio ocjenu 7.2. Bolji od njega u Salzburgu bio je samo golman Schlager sa ocjenom 8.4.

Bh. reprezentativac je tokom vikenda u meču austrijske Bundeslige protiv Hartberga proveo svih 90 minuta na poziciji stopera.

Amar je u grupnoj fazi Lige Šampiona odigrao svaki susret za Salzburg. Ukupno je ove sezone nastupio u 16 mečeva u svim takmičenjima te postigao pet golova.

Inače, Real Sociedad je nakon ovog remija ostao na prvom mjestu sa 11 bodova, dok je Salzburg treći sa četiri boda.

U zadnjem kolu Salzburg dočekuje Benficu, a Real Sociedad će gostovati Interu.