Košarkaši Bayerna za koje sa velikim uspjehom nastupa naš Nihad Äedović su uspjeli doći do osme pobjede u njemaÄkom prvenstvu.

Oni su savladali Tubingen rezultatom 105:68, a naš Äedović je bio najbolji pojedinac utakmice. Ubacio je 18 poena, dodao 5 asistencija, imao 4 skoka i na kraju valorizaciju od 25 indexnih poena za samo 21 minutu na terenu!

Bayern je od samog poÄetka utakmice bio puno bolji tim na terenu. Dobili su prvu Äetvrtinu igre rezultatom 26:16, a na poluvrijeme su otišli rezultatom 51:26. Već nakon treće dionice igre su imali preko 30 poena razlike, a rezultat je glasio 75:43. Do kraja se razlika samo povećala na velikih 37 poena razlike.

Najefikasniji igraÄ u redovima domaćeg tima je bio upravo naš Äedović dok je Bryant ubacio 14 poena, a Benzing i Thompson su imali po 13 poena.

Na drugoj strani Jonathan Wallace imao 16 poena.

Treba spomenuti da je Brose Baskets savladao u derbiju kola na gostujućem terenu savladao Telekom Bonn rezultatom 83:69, ali naš Zackary Wright nije nastupio na ovoj utakmici.