Miroslav Stevanović (32) postigao je gol i asistirao u ubjedljivom trijumfu Servettea.

Njegov klub je večeras u utakmici 33. kola švicarske Superlige razbio Sion sa 5:0 i stigao na korak do plasmana u kvalifikacije za Ligu Šampiona.

Servette je već nakon devet minuta igre vodio sa 3:0.

Pflucke je u petoj minuti zabio za 1:0, da bi tri minute kasnije Kutesa udvostručio vodstvo poslije asistencije Stevanovića.

Igrala se deveta minuta kada je Clichy matirao golmana Siona po treći put i praktično riješio pitanje pobjednika.

Stevanović je u 70. minuti pogodio za 4:0, a konačnih 5:0 postavlja Crivelli u 84. minuti.

Miroslavu, koji je večeras odigrao cijeli susret, je ovo bio osmi gol. Dodao je i šest asistencija.

Očekivano, Miroslav je bio najbolje ocijenjeni igrač utakmice. Portal Sofascore mu je dao ocjenu 8.4.

Servette je drugi u Švicarskoj sa 51 bodom i ima četiri boda više od trećeg Lugana.

Drugo mjesto garantuje plasman u kvalifikacije za Ligu Šampiona.

Momčad Siona se nalazi na zadnjem mjestu sa 31 bodom.