Četvrti zaredom vječiti sarajevski derbi odlučen je bez pobjednika.

Sarajevo i Željezničar remizirali su sa 2:2, a bodom daleko više mogu biti zadovoljniji gosti sa Grbavice.

Sarajevo je bilo bolje u prvom poluvremenu, a bolju igru kapitaliziraju u 35. minuti. Amoah greši na centru terena, a Sarajevo u lijepoj akciji dovodi Dala Varešanovića pred svršen čin i pogodak za 1:0. U 76, minuti činilo se da je sve rijeešno kada Oliveira pogađa za 2:0, prethodila je loša postavka odbrane Želje.

No, Željezničar više sretno nego spretno uspijeva izjednačiti za vrlo važan bod.

Prvo Ifran Jašarević nakon prekida pogađa za 2:1, da bi u konačnici Sulejman Krpić u 96. minuti pogodio za 2:0. Odbrani Sarajeva pala je koncentracija i Krpić Želji donosi vrlo bitan bod u borbi za “europu”.

Puno prostora za kritiku struke Sarajeva na ispuštenoj pobjedi, ali i struke Željezničara koji je izgledao poptuno bezidejno tokom cijele utakmice.

U druga dva meča danas je Sloga Meridian izgubila 1:3 od Zrinjskog, a Velež i Igman remizirali sa 3:3 u pravoj fudbalskoj ljepotici.

Sarajevo do kraja sezone još gostuje Veležu i dočekuje Igman. Željo dočekuje Posušje i gostuje Slobodi.

Tabela trenutno izgleda kao na linku ispod.