Admir Bristrić (19) i Anes Krdžalić (18) osvojili su duplu krunu u Sloveniji sa ekipom Olimpije.

Olimpija je nedavno osigurala prvo mjesto i titulu u Sloveniji, a u subotu je u finalu Kupa poslije boljeg izvođenja penala pobijedila Maribor.

Regularnih 90 minuta igre finalnog duela okončano je bez pobjednika, iako je Maribor u zadnjim sekundama imao penal za pobjedu i trofej.

Ipak, Tolić nije iskoristio penal, pa su uslijedili produžeci.

Olimpija je povela u 103. minuti preko Lasickasa, da bi Mitrović u 114. minuti poravnao na 1:1.

Ekipa Olimpije je do pobjedonosnog gola i trofeja stigla u 11. minuti sudijske nadoknade drugog produžetka.

Bristrić, koji je odigrao cijeli susret, je izborio penal, a Elšnik pogodio sa bijele tačke za veliko slavlje igrača i navijača tima iz Ljubljane.

Anes Krdžalić igrao je od 118. minute za pobjednički tim.