Velež je večeras na stadionu “Rođeni” u meču 29. kola Premijer lige BiH pobijedio Borac rezultatom 2:0.

Ekipa Veleža povela je u šestoj minuti golom Haskića.

Šest minuta kasnije desila se jedna od najbizarnijih situacija u Premijer ligi BiH.

Naime, napadač Borca Mrkaić je šutirao, golman Veleža je odlično odbranio, a u nastavku akcije fudbaler domaćih Ćuković je iz samo njemu poznatih razloga uzeo loptu u ruke.

Pomoćni sudija prvobitno nije signalizirao ofsajd i svi su očekivali da će glavni arbitar Antoni Bandić pokazati na bijelu tačku.

Ipak, njegov pomoćnik je nekoliko trenutaka kasnije podigao zastavicu, iako je bilo evidentno da ofsajda nije bilo na samom početku akcije Borca.

Momčad Veleža je trijumf potvrdila golom Anđušića iz penala u 72. minuti.

Inače, Velež je tokom svih 90 minuta igre bio mnogo bolji i sasvim zasluženo je osvojio velika tri boda.

Fudbaleri Veleža su trenutno peti sa 44 boda i zaostaju četiri boda za trećim Sarajevo. Treće mjesto garantuje plasman u Europu.

S druge strane, Borac je drugi sa 52 boda.

Velež će u narednom kolu gostovati Željezničaru, a Borac igra protiv Sarajeva.