Karlsruher, čiji je pomoćni trener Zlatan Bajramović (43), savladao je poslije velikog preokreta Arminiju sa 4:2 u duelu 28. kola 2. Bundeslige.

Hack je u devetoj minuti doveo Arminiju u prednost, ali domaći su u nastavku zaigrali sjajno i stigli do trijumfa.

Prvo je Rapp u 63. minuti poravnao na 1:1, da bi Wanitzek sedam minuta kasnije iz penala zabio za 2:1.

Igrala se 75. minuta kada je Kaufmann povećao vodstvo Karlsruhera.

Lasme je u 80. minuti smanjio na 3:2, a pobjedu Karlsruhera ovjerio je Wanitzek u 83. minuti utakmice.

Karlsruher je trenutno deveti sa 39 bodova, dok se Arminia nalazi na 15. poziciji sa 25 bodova.

St. Pauli našeg Nikole Vasilja (27) poražen je nakon 10 uzastopnih pobjeda.

Ekipa St. Paulija je izgubila na domaćem terenu od Braunschweiga sa 1:2.

Vasilj je branio cijeli meč za St. Pauli.

Strijelci za goste bili su Multahaup te Wintzheimer. Jedini gol za St. Pauli postigao je Medić.

Momčad St. Paulija je peta na tabeli sa 47 bodova, dok je Braunschweig na 12. poziciji sa 32 boda.