Slovačka je večeras u Bratislavi savladala BiH sa 2:0 u duelu drugog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024.

Naš selektor Faruk Hadžibegić je nakon meča govorio za BHT1.

“U prvom poluvremenu nismo ni postojali. Poklonili smo im oba gola. Bile su to individualne greške. Oni su iskusni.

Bolji smo bili u nastavku, ali to nije dovoljno. Teško se nadati boljem rezultatu ako nema te svježinu. Nismo imali svježinu”, rekao je selektor i dodao:

“Kvalifikacije su 10 utakmica. Sve ekipe tražit će svoju šansu za jedno od prva dva mjesta. Mi imamo tri boda. Mene brine to što ne znam koliko možemo izdržati ritam.

Nismo mogli izdržati fizički u tri dana. Ipak, ima još mnogo da se igra. Večeras možemo naučiti jednu dobru lekciju.”

Za kraj je kratko prokomentarisao i naredne mečeve u junu protiv Portugala i Luksemburga.

“Prvo da se oporavimo i da prođe ovo razočarenje. Vidjet ćemo šta možemo poboljšati.”