U posljednjem susretu 12. kola njemačke Bundeslige, ekipa Stuttgarta savladala je Freiburg na gostujućem terenu rezultatom 3:1.

Stuttgart je poveo golom našeg Vedada Ibiševića u devetoj minuti, a samo minut kasnije Ibišević je asistirao Werneru koji je pogodio za 2:0. Hanke je u 78. minuti smanjio na 2:1, a konačan rezultat od 3:1 u korist Stuttgarta postavio je Werner osam minuta prije kraja susreta.

Naš reprezentativac, Vedad Ibišević odigrao je svih 90 minuta u timu Stuttgarta, a današnji gol bio mu je osmi ove sezone u Bundesligi. Mensura Mujdže nije bilo u ekipi Freiburga zbog povrede.

Nakon ovog trijumfa, Stuttgart se nalazi na osmoj poziciji sa 16 bodova, dok je Freiburg na 16. mjestu sa osam osvojenih bodova.