Amar Dedić (20) je bio jedan od najboljih igrača u pobjedi BiH nad Islandom (3:0) u meču prvog kola grupe J kvalifikacija za EURO.

Dedić je zabio sjajan gol za Zmajeve, a kod prva dva gola je odradio veliki posao po desnoj strani.

Naš desni bek je nakon meča govorio za BHT1.

“Prelijep osjećaj. Vidio se naš timski rad na terenu. Od prve minute smo htjeli da pobijedimo. Hvala našim navijačima. Naravno, moramo da nastavimo jer imamo još mnogo utakmica. Večeras je sve bilo pozitivno.

Ja svaki susret pokušavam dati sve od sebe za ovu državu i reprezentaciju. Uvijek dajem svoj maksimum i nadam se da će tako biti i u budućnosti”, rekao je Amar i dodao:

“Čuli smo da su Slovaci odigrali neriješeno. To nama odgovara, ali to ništa ne znači. Još mnogo susreta je do kraja. Moramo ići na pobjedu i tamo.

Očekuje nas teška utakmica. Igramo u gostima i znamo da nisu loši. Imaju dobre igrače i moramo od prve minute pokušati igrati na pobjedu.”

Dediću je ovo bio četvrti nastup u najdražem dresu i prvi gol.