Mladi Zmaj Admir Bristrić (19) postigao je pobjedonosni gol za Olimpiju iz Ljubljane.

Olimpija je u derbi utakmici 27. kola slovenačkog šampionata kao gost pobijedila Celje rezultatom 1:0.

Mreže su mirovale sve do 82. minute, a onda se Bristrić sjajno snašao u kaznenom prostoru domaćih i pogodio za trijumf Olimpije.

Bio je to treći gol U21 reprezentativca BiH u dresu aktuelnog lidera prvenstva Slovenije, a asistirao mu je bh. veznjak Mario Kvesić (32).

Bristrić, koji je protiv Celjea na teren ušao u 75. minut, je u redove Olimpije stigao u zimskom prelaznom roku. Odigrao je ukupno sedam mečeva za tim iz Ljubljane.

Svih 90 minuta za Olimpiju u pobjedi nad Celjeom odigrali su spomenuti Kvesić te drugi U21 reprezentativac BiH Anes Krdžalić (18).

Olimpija je trenutno prva u Sloveniji sa 63 boda i ima velikih 16 bodova više od drugog Maribora.

Momčad Celjea je na trećem mjestu sa 44 boda.