Bivši selektor Zmajeva Ivajlo Petev (47) je prije nekoliko dana preuzeo Ludogorets, a danas je debitovao na klupi aktulenog šampiona Bugarske.

Ludogorets je nakon prokreta u susretu 23. kola bugarskog šampionata pobijedio Cherno More sa 3:2.

Gosti su poveli u osmoj minuti preko Ise, da bi Despodov u 20. minuti zabio za 1:1.

Ipak, Cherno More na poluvrijeme odlazi sa golom prednošću jer je Isa postigao novi gol i to u 34. minuti.

Ekipa Cherno Morea je u 73. minuti ostala sa igračem manje, s obzirom da je Panayotov dobio drugi žuti karton.

Ludogorets je iskoristio brojčanu prednost i do kraja utakmice zabio dva gola.

Despodov u 75. minuti iz penala pogađa za 2:2, a konačnih 3:2 postavlja isti igrač u 91. minuti duela.

Ekipa Ludogoretsa je trenutno druga na tabeli sa 53 boda, dok je Cherno More na sedmoj poziciji sa 36 bodova.