Smail Prevljak (27) zabio je novi gol u dresu belgijskog Eupena.

Prevljak je prošle sedmice pogodio protiv St. Gilloisea, a večeras je dao gol u remiju njegovog tima i Oostendea (4:4).

Bio je to meč 29. kola belgijske Jupiler lige, a Oostende je poveo golom Ambrosea u 12. minuti.

Gosti su u 40. minuti ostali sa igračem manje jer je Tanghe zaradio crveni karton.

U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Gassama zabija za 1:1.

Prevljak je na teren ušao u 55. minuti, da bi minutu kasnije Ndicka-Matam postigao novi gol za goste.

Ipak, Smail je u 59. minuti matirao golmana Oostendea i poravnao na 2:2. Bio je to peti gol Prevljaka ove sezone u Belgiji.

Hornby je u 63. minuti postigao gol i Oostende je treći put u večerašnjem susretu imao vodstvo.

Međutim, Eupen zabija dva gola u rasponu od desetak minuta i dolazi do prednosti. Prvo je Lambert u 77. minuti izjednačio na 3:3, a Charles-Cook u 87. minuti trese mrežu za 4:3.

Konačnih 4:4 postavlja bivši igrač Željezničara Matej Rodin u 97. minuti duela.

Eupen je trenutno na 14. mjestu sa 27 bodova, dok Oostende zauzima 16. poziciju sa tri boda manje.