Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Istočnom Sarajevu od Češke sa 1:5 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024, javlja zvaničan stranica FS BiH.

Blago Gašpar u 5. minuti se driblingom oslobađa protivničkih defanzivaca i sa oko 7 metara precizno šutira za 1:0.

Gosti u 10. minuti dolaze do izjednačenja. Michal Holy šutira sa distance, lopta se od stativu odbija do Tomaša Vnuka koji u šestercu ne griješi i pogađa mrežu.

Vnuk u 13. minuti izvodi aut sa lijeve strane i šalje loptu u šesterac za Holya koji postiže drugi gol za Češku.

U drugom poluvremenu obje ekipe su stvorile nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao sve do 32. minuti kada gosti postižu dva gola. Prvo je golman Ondrej Vahala asistirao Michalu Seidleru koji glavom postiže pogodak.

Nakon toga nakon dobre akcije u strijelce se upisao i Pavel Drozd. U 37. minuti Samir Gosto zbog prekršaja dobija drugi žuti karton i završava večerašnju utakmicu.

Konačan rezultat postavio je Lukaš Rešetar u 39. minuti.

Bh. tim je kvalifikacije završio na trećem mjestu grupe 3 iza Armenije i Češke.

Bosna i Hercegovina-Češka 1:5 (1:2)

Sportska dvorana Istočno Sarajevo.

Sudije: Chiara Perona (Italija), Daniele D'adamo (San Marino), Martina Piccolo (Italija).

Golovi: 1:0 Gašpar (4:55), 1:1 Vnuk (9:32), 1:2 Holy (12:39), 1:3 Seidler (31:06), 1:4 P. Drozd (31:20), 1:5 Rešetar (38:37).

Žuti kartoni: Gašpar, Bošković, Gosto (BiH), Koudelka (Češka).

Crveni karton: Gosto (BiH).

Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Josip Sesar, Srđan Ivanković, Josip Bošković, Almedin Bundavica, Senad Poračanin, Marin Sesar, Blago Gašpar, Samir Gosto, Bilal Jelić, Amir Baručija, Amer Džindić, Admir Čorhodžić, Muanis Duvnjak. Selektor: Ivo Krezo.

Češka: Ondrej Vahala, Pavel Drozd, Matej Slovaček, Tomas Koudelka, David Drozd, Lukaš Nemec, Jiri Vokoun, Dušan Kunstner, Lukaš Krivanek, Lukaš Rešetar, Michal Seidler, Michal Holy, Tomaš Vnuk, Tomaš Buchta. Selektor: Tomaš Neumann.