Sarajevo i Željezničar su danas u Zenici odigrali 0:0 u zaostalom duelu 18. kola Premijer lige BiH.

Trener Želje Edis Mulalić je istakao da je njegov tim bio bolju u prvom poluvremenu.

“Ni ja ni kolega nismo htjeli da utakmica ovako izgleda, ali se tako odigrala jer je ulog bio veliki. Kada se sve stavi na vagu, niko ne želi izgubiti. Da napravim digresiju, gledao sam Zvezdu i Partizan prije nekoliko dana, to je ‘rak za oči’.

Ovo je bio jedan fajterski derbi, bez puštanja duela, mi smo možda bolji bili u prvom poluvremenu od Sarajeva, držali smo ih daleko od gola, ali u drugom se nije rizikovalo previše.

Derbi je utakmica koja pokazuje smjernice i nije je lagano igrati. Ja bih volio da je završilo 5:5, ali nije,”

Mulalić se osvrnuo i na to što je Semir Štilić šansu za igru dobio tek u 92. minuti.

“Štilić nije bio spreman. Nije trenirao tri, četiri dana, a onda ne možeš rizikovati ni veću povredu. Čestitam igračima na borbenosti, željeli smo doći do pobjede, ali nije bilo dovoljno.”

Na kraju je kratko prokomentarisao odluku da se derbi igra u Zenici i to bez gledalaca.

“Ja cijenim Fudbalski savez BiH i mi to moramo poštovati. Ipak, jeste bilo čudno, posebno bez publike. Šta je tu je, tako je kako je.”