Augsburg je u duelu 23. kola njemačke Bundeslige pobijedio Werder sa 2:1, a Ermedin Demirović (24) asistirao je za pobjedonosni gol svoje ekipe.

Domaći su poveli golom Belje u šestoj minuti, da bi Stage u 16. minuti poravnao na 1:1.

Već na samom startu drugog poluvremena Meirer nakon asistencije Demirovića zabija za Augsburg i ispostaviće se donosi tri boda.

Do kraja utakmice gosti su pokušali doći do poravnanja, ali rezultat se nije mijenjao.

Demirović je odigrao svih 90 minuta u današnjem duelu za Augsburg.

Sa sedam golova je prvi strijelac Augsburga, a dodao je i pet asistencija ove sezone.

Njegov tim je trenutno na 13. mjestu sa 27 osvojenih bodova.

Fudbaleri Werdera zauzimaju 10. poziciju sa tri boda više.

Ermin Bičakčić (32) je sa klupe odgledao gostujući poraz Hoffenheima od Mainza (0:1), dok Denis Huseinbašić (21) nije igrao u remiju Union Berlina i njegovog Mainza (0:0).