Fudbaleri Igmana su u Konjicu u meču 20. kola Premijer lige BiH napravili iznenađenje i savladali favorizirani Željezničar rezultatom 3:1.

Ovaj meč je bio historijski za tim Igmana, s obzirom da se prvi put jedna utakmica u okviru PL BiH igrala na Gradskom stadionu u Konjicu.

Ekipa Igmana, na čijoj je klupi debitovao Husref Musemić, je povela u 34. minuti golom Ramića.

Željo je u nastavku bio bolji, stvorio nekoliko sjajnih prilika, ali nije uspio doći do poravnanja.

Kazna za promašaje stigla je u 76. minuti kada Ahmetović zabija za 2:0.

Domaći su u 85. minuti ostali sa igračem manje jer je Oremuš morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Četiri minute kasnije Željezničar je smanjio na 2:1 preko Krpića.

Ipak, glavni sudija Bandić je u 90. minuti dosudio penal za Igman, a Bojo je bio siguran sa bijele tačke i postavio konačnih 3:1.

Igman je nakon ovog trijumfa na 11. poziciji sa 20 bodova, dok Željo zauzima četvrto mjesto sa 29 osvojenih bodova.

Tabelu i raspored Premijer lige BiH pogledajte ovdje.