Partizan je neočekivano eliminisan od moldavskog Sheriffa u 1/16 finala Konf. Lige.

Tim iz Beograda je u prvom susretu prije sedam dana slavio sa 1:0, ali je večeras na svom terenu poražen sa 1:3 i oprostio se od ovog takmičenja.

Naš reprezentativac Siniša Saničanin (27) odigrao je cijeli susret za Partizan, dok je svih 90 minuta na terenu u pobjedničkom timu proveo bivši U21 Zmaj Stjepan Radeljić (25).

Domaći su odlično počeli susret i poveli u 13. minuti golom Meniga.

Ipak, Sheriff je poravnao u 22. minuti. Siniša Saničanin je igrao rukom, glavni sudija dosudio penal, a Badolo zabio sa bijele tačke.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Diop je matirao Popovića i donio prednost timu iz Moldavije.

Isti igrač je u 47. minuti postigao treći gol na večerašnjem meču za Sheriff.

Do kraja utakmice Partizan je pokušao zabiti gol i izboriti produžetke, ali promjene rezultata nije bilo.