U okviru 12. kola njemačke Bundeslige, fudbaleri Bayer Leverkusena savladali su na svom terenu ekipu HSV-a rezultatom 5:3.

Leverkusen je poveo u 10. minuti golom Son-a, a sedam minuta kasnije isti igrač je udvostručio prednost. Golom Beistera HSV je smanjio rezultat na 2:1 u 23. minuti.

Gosti su preko Lassoge izjednačili na 2:2 u 49. minuti, ali šest minuta kasnije svojim trećim golom danas Son je ponovo doveo Leverkusen u vodstvo. Kiessling je u 72. minuti povećao na 4:2, da bi Lassoga dvije minute kasnije pogodio za 4:3.
Konačan rezultat od 5:3 u korist Bayera postavio je Castro u 89. minuti.

Kapiten naše reprezentacije, Emir Spahić odigrao je cijeli susret za ekipu Bayera, koji se nakon ove pobjede izjednačio na drugoj poziciji sa Borussijom iz Dortmunda sa 28 osvojenih bodova.

Schalke je na svom terenu savladao Werder rezultatom 3:1, a naš budući reprezentativac Sead Kolašinac odgledao je cijeli meč sa klupe za rezervne igrače.