Ekipa Augsburga pobijedila je Hoffenheim sa 1:0 u prvom meču 21. kola njemačke Bundeslige.

Ermedin Demirović (24) igrao je do 76. minute za Augsburg, dok je od 53. minute za goste nastupio Ermin Bičakčić (32).

Augsburg je u osmoj minuti zabio gol preko Engelsa i to nakon asistencije Demirovića, ali je glavni sudija poslije intervencije iz VAR sobe poništio gol zbog igranja rukom Englesa.

Demirović je u 47. minuti zatresao mrežu golmana Hoffenheima, međutim gol je poništen jer je jedan igrač Augsburga prethodno napravio faul u napadu.

Ipak, Jensen je u 89. minuti zabio gol za Augsburg i donio važna tri boda svom timu.

Augsburg je nakon ovog trijumfa na 13. mjestu sa 24 boda.

Fudbaleri Hoffenheima zauzimaju 14. poziciju sa pet bodova manje.

Momčad Augsburga u narednom kolu gostuje Herthi, dok će Hoffenheim pred svojim navijačima igrati protiv Borussije iz Dortmunda.