Napoli je sinoć pobijedio Romu 2:1 golom u 86. minuti. Sjajna borba Rimljana, na kraju se bodovno ipak nije isplatila.

Ipak, Jose Mourinho prepoznao je koliki su zalaganje i želja bili prisutni kod njegovih igrača i odlučio je da se ekipa fotografiše i objavi na društvenim mrežama.

Baš kao što se to radi u slučaju pobjede.

“Kakva ekipa, kakav duh, kakav nastup! Idemo… Vidimo se u srijedu na Olimpicu”, napisao je Mourinho u svojoj objavi na Instagramu.

Na fotografiji je nasmijan jedini Jose Mourinho koji pri tome još drži uzdignutu stisnutu pesnicu.

Ovim potezom umjesto da dodatno potonu zbog poraza, igrači Rome sigurno će se sjećati samo onog najboljeg što su dali od sebe.

Samo još jedna potvrda koliko je dobar poznavalac Psihologije Jose Mourinho.

I naš Benjamin Tahirović bio je kiselog lica na fotografiji, ali najvažnije je da je opet (19) nastupio u ovoj derbi utakmici 20. kola Serije A.

Tahirović je šansu za igru dobio u 83. minuti.

Bio je to peti nastup ove sezone za budućeg bh. reprezentativca.

Ekipa Napolija je povela u večerašnjem derbiju u 17. minuti golom Osimhena.

Roma je izjednačila u 75. minuti, a gol je zabio El Shaarawy.

Ipak, Simeone u 86. minuti matira golmana Rome i donosi velika tri boda Napoliju.

Napoli je nakon ove pobjede prvi sa 53 boda i ima 13 bodova više od drugog Intera.

Fudbaleri Rome se nalaze na šestom mjestu sa 37 osvojenih bodova.