Freiburg je u utakmici 18. kola njemačke Bundeslige savladao Augsburg rezultatom 3:1.

Ermedin Demirović (24) odigrao je svih 90 minuta za Augsburg protiv svog bivšeg kluba.

Ekipa Freiburga je povela u 13. minuti golom Gregoritscha.

Ipak, Demirović je u 29. minuti izborio penal, a siguran sa bijele tačke bio je Berisha.

Minutu kasnije Holer zabija novi gol za Freiburg i donosi svom timu prednost od 2:1.

Konačnih 3:1 postavlja Lienhart u 85. minuti meča.

Freiburg je trenutno četvrti sa 34 boda, dok Augsburg zauzima 14. poziciju sa 18 osvojenih bodova.

Spomenimo da je Demirović sa šest golova prvi strijelac Augsburga, a ima i tri asistencije.

Danas su na programu bili i susreti 18. kola 2. Bundeslige.

Haris Duljević (29) igrao je do 72. minute u meču Heidenheima i njegove Hanse.

Heidenheim je slavio rezultatom 2:0. Golove za domaće zabili su Kleindienst i Pick.

Vodeći Darmstadt je sa 2:0 slavio protiv Regensburga koji sa klupe prevodi bh. trener Mersad Selimbegović (40).