Ekipa Rijeke večeras je na Kantridi remizirala protiv Lyona rezultatom 1:1 u okviru 4. kola grupne faze Europske lige.

U jednoj sjajnoj atmosferi, nošeni podrškom svojih navijača fudbaleri Rijeke su hrabro krenuli protiv francuskog tima u želji da pokušaju doći do trijumfa.

Prva ozbiljnija prilika desila se u 12. minuti susreta kada je Sharbini proigrao našeg reprezentativca Kvržića koji je centrirao na "peterac", no Benko nije bio dovoljno precizan. Samo dvije minute kasnije Lyon je poveo preko Plea.

Riječani su uspjeli uzvratiti u 20. minuti susreta kada je Kramarić postigao prekrasan gol za poravnanje rezultata, a ispotavilo se i konačnih 1:1.

Zoran Kvržić je igrao do 88. minute kada ga je zamijenio Mujanović. Imao je nekoliko dobrih prodora i njegov nastup se može okarakterizirati kao dobar. Recimo i to da je u 58. minuti u redovima domaćih u igru ušao naš internacionalac Mehmed Alispahić.

Rijeka se nakon četiri odigrana kola nalazi na posljednjem mjestu sa 2 osvojena boda i teoretskim šansama za plasman u narednu fazu Europske lige.