Danas se igraju utakmice 19. kola turske Superlige, a svoje mečeve odigrali su bh. fudbaleri, Amir Hadžiahmetović i Nihad Mujakić.

Konyaspor – Bešiktaš 1:2

Konyaspor je poveo već u 1. minuti kada je Gunok postigao autogol. Na 1:1 poravnao je Tosun u 69. minuti susreta. Veliku pobjedu Bešiktašu donosi Josef u 95. minuti.

Ibrahim Šehić je meč propustio zbog povrede, a Amir Hadžiahmetović je odigrao cijeli susret. Prema analizi portala SofaScore, bh. veznjak je dobio ocjenu 7.7 što je najveća ocjena u Konyi.

Konya je nakon ovog poraza na 27 bodova i trenutno su sedmi u turskoj Superligi. Bešiktaš je na petom mjestu sa 32 boda.

Hadžiahmetović je odigrao 18 utakmica ove sezone u Superligi.

Adana – Ankaragucu 3:1

Adana je slavila pobjedu od 3:1. Domaći su poveli u 49. minuti golom Sarija. Na 1:1 je poravnao Radaković u 61. minuti.

Pet minuta poslije Akbaba donosi novu prednost Adani, a na 3:1 povisio je Inler u 78. minuti.

Nihad Mujakić je odigrao cijeli meč, a ocijenjen je sa 6.6. Mujakiću je to bio 18. meč ove sezone u turskom prvenstvu.