Selektor Zmajeva Faruk Hadžibegić (65) je u društvu direktora reprezentacije Zvjezdana Misimovića (40) u Portugalu uživo pratio prijateljski duel Švedske i Islanda

Islanđani, koji će 23. marta igrati protiv BiH prvi meč kvalifikacija za EURO, su poraženi od Švedske sa 1:2.

Reprezentacija Islanda je povela u 30. minuti, a gol je postigao Sveinn Aron Gudjohnsen.

Ipak, Švedska je preko Eliasa Anderssona (84. minuta) te Jacoba Ondrejke (94. minuta) stigla do preokreta i trijumfa.

Za Švedsku je od prve minute nastupio potencijalni bh. reprezentativac Armin Gigović (20).

Selektor Islanda Arnar Por Vidarsson je u ovom, ali i prethodnom susretu sa Estonijom (1:1), računao na igrače iz Švedske, Norveške, Danske, SAD-a te fudbalere iz domaćeg prvenstva.

Na raspolaganju nije imao većinu standardnih reprezentativaca koji nastupaju za klubove širom Europe.

Inače, Islanđani su u novembru prošle godine odigrali čak četiri prijateljska susreta.

Izgubili su identičnim rezultatom 0:1 od učesnika nedavno završenog Mundijala Saudijske Arabije i Južne Koreje.

Nakon toga odigrali su dva meča na Baltik Kupu protiv Litvanije i Latvije. Oba su okončana remijem, a Islanđani su u obje utakmice slavili nakon boljeg izvođenja penala.