Selekcija Argentine pobijedila je Australiju sa 2:1 u duelu osmine finala Mundijala u Kataru i izboril nastupa među osam najboljih timova na svijetu.

Australija se dobro držala sve do 35. minute, a onda je Messi sjajnim golom doveo Argentinu u prednost.

Zanimljivo da je ovo bila 1000. utakmica u profesionalnoj karijeri za Messija.

Argentinci su u 57. minuti stigli do novog gola. Golman Australije Ryan je napravio veliku grešku, a Alvarez je rutinski pogodio.

Ipak, Australija je u 77. minuti smanjila na 2:1. Goodwin je šutirao, lopta se odbila od Enza Fernandeza i završila u mreži.

Do kraja meča je bilo nekoliko sjajnih prilika na obje strane, ali rezultat je ostao isti i Argentina je prošla u četvrtfinale.

Za Australiju je u drugom poluvremenu nastupio veznjak bh. porijekla Ajdin Hrustić (26).

Argentina će u narednoj fazi igrati protiv Nizozemske.